Osumnjičeni su Dušan Jović, Mile Paspalj, Stanko Divjakinja, Vlado Ćupović, Marko Vrcelj i Joso Kovačevića, a Županijsko državno odvjetništvo objavilo je samo njihove inicijale. Sva šetorica su nedostupni hrvatskom pravosuđu. Državno odvjetništvo predložilo je Županijskom sudu u Sisku da se protiv svih osumnjičenika odredi pritvor.
Prvoosumnjičenog Dušana Jovića ŽDO tereti da je kao glavni zapovjednik svih postrojba pobunjenih Srba na području Gline, u cilju osvajanja i pripajanja područja tadašnje općine Glina samoproglašenoj "SAO Krajini" isplanirao i naredio napade postrojbi Teritorijalne obrane i milicije na sela nastanjena pretežito hrvatskim pučanstvom. On je u vrijeme početka velikosrpske agresije na Hrvatsku bio predsjednik Skupštine općine Glina, predsjednik ratnog predsjedništva, predsjednik Regionalnog štaba tzv. Teritorijalne obrane za Baniju i Kordun, te komandant Teritorijalne obrane Glina.
Za provodjenje tih agresorske napada, zastrašivanje stanovništva i protupravna zatvaranja terete se zapovjednici srpskih paravojnih postrojbi Stanko Divjakinja, Vlado Ćupović, Marko Vrcelj i Joso Kovačević. U tim napadima je stradalo 185 osoba, sedam osoba teško je tjelesno ozlijeđeno, dok je 60 osoba odvedeno i smatraju se nestalima. Razorena je, uništena ili spaljena 1401 kuća i dvije stambene zgrade, te oštećeno ili razoreno osam crkava i župnih dvorova.
Nakon okupacije, Divjakinja kao komandant dobrovoljačkih odreda tzv. Teritorijalne obrane Glina, Ćupović kao komandant štaba tzv. TO Glina i Vrcelj kao komandant 1. brigade tzv. Teritorijalne obrane "Dragiša Stefanović" osumnjičeni su da su dopustili ubijenje civila i ratnih zarobljenika i uništavaju i pljačku imovine. Kovačević je osumnjičen da je kao komandant Izviđačko-diverzantske grupe naredio upade u sela s većinskim hrvatskim stanovništvom. Pritom su, u vrijeme dok je to područje bilo pod vlašću pobunjenih Srba, pripadnici diverzantske grupe ubili 39 civila na području Glinskog Novog Sela, Marinbroda, Gora i 21 na području Joševica. Kovačevića se tereti i da je, kao ovlaštenik za razmjenu zarobljenika, zlostavljao logoraše u Kazneno-popravnom domu u Glini, koji je bio pretvoren u srpski koncentracijski logor.
U tom logoru je od kolovoza 1991. do travnja 1992. zatočeno 153 civila i 98 zarobljenih hrvatskih branitelja. Prema svima se surovo postupalo i bili su zlostavljani. Od posljedica mučenja trojica zatočenih vojnika su preminula. Iz logora su odvedena i ubijena četiri civila, a sedam odvedenih vode se nestalima.
Državno odvjetništvo tereti Milu Paspalja da je kao pomoćnik komandanta štaba tzv. Teritorijalne obrane Glina za moralno-politički rad naredio mučenja zatočenih u tom logoru.