Predstavnike potpisnika peticije primila je zamjenica županice Marijana Petir, koja je rekla da je zahtjev građana opravdan, zato što, kako tvrdi, javna rasprava o trasi dalekovoda nije zakonito provedena, a građani na svoje žalbe nisu dobili odgovore od državnih tijela. Dožupanica Petir poslala je odgovornima u HEP-u, te ministarstvima zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva, te pravosuđa pismo u kojem traži da "ozbiljno razmotre tu peticiju i prihvate zahtjeve stanovnika Ulice Marijana Celjaka u Sisku".
Stanovnici su peticijom u zatražili da se trasa dalekovoda, koja prolazi kroz njihove voćnjake, vrtove i dvorišta, premjesti na alternativni smjer preko rijeke Save u nenaseljenu dijelu IV. gradske zone grada Siska. U peticiji su naveli da devet vlasnika privatnog zemljišta nisu dali suglasnost za nepotpuno izvlaštenje svoga zemljišta u dužini od oko 400 metara, koje je tražio HEP, da se oni protive izgradnji dalekovoda, jer bi prolazio preko njihovih voćnjaka, vrtova i dvorišta, zbog opasnosti od kumulativnog zračenja dalekovoda i udara gromova, jer se ljudi ne smiju zadržavati osam metara ispod dalekovoda i oko njega, a na udaljenosti od 50 metara od dalekovoda ne smije se ništa graditi.
Kako je rekao predstavnik vlasnika privatnih imanja Stjepan Belovarić, HEP je radove počeo po starom GUP-u iz 1976. , iako nije provedena javna rasprava o Studiji utjecaja na okoliš, bez pravomoćna rješenja na njihovu žalbu koju su Ministarstvu pravosuđa podnijeli 18. siječnja 2006. i još nije riješena.
Radovi u izgradnji trase dalekovoda prekinuti su 16. veljače nakon prosvjeda skupine vlasnika imanja i građana tog dijela Siska. Na mjesto prosvjeda izišla je i policijska ophodnja, koja je prosvjednike, vlasnike privatnih zemljišta, pozvala da se mirno raziđu kućama, a izvođača, zagrebački Dalekovod da prekine radove dok predstavnici obiju strana ne riješe spor.