Šezdesetak prosvjednica, među kojima je bilo i nekoliko muškaraca, putem je dijelilo letke sa svojim zahtjevima, a na Kamenitim vratima dočekala ih je policija te ih spriječila da dođu do Hrvatskog sabora i uruče letke zastupnicima.
Jedan od glavnih zahtjeva je izmjena Zakona o radu, posebno u dijelovima koji se odnose na rad na crno i rad na određeno vrijeme.
Tražimo da se rad na određeno vrijeme definira kao iznimka, a poslodavcima zabrani sklapanje ugovora na određeno vrijeme za razdoblje dulje od godine dana, te da nakon toga radni odnos automatizmom prelazi u rad na neodređeno vrijeme, istaknula je Božica Žilić iz Ženske sekcije SSSH-a.
Također traže propisivanje maksimalnog udjela zaposlenih koji mogu raditi na temelju ugovora na određeno vrijeme, te onemogućavanje produživanja ugovora na određeno vrijeme preimenovanjem radnog mjesta.
Upozoreno je kako je stopa zaposlenosti žena značajno niža od stope zaposlenosti muškaraca, te da žene u prosjeku imaju 15 do 20 posto niže plaće od muškaraca.
Organizatori prosvjeda na Kamenitim su vratima poimence prozivali saborske zastupnike, a potporu su dobili od nekolicine žena na čelu s predsjednicom saborskog Odbora za ravnopravnost spolova Gordanom Sobol, kao i Dragutina Lesara, Antuna Kapraljevića i Joze Radoša, koji su došli izraziti podršku skupu.
Povorka je simbolično krenula ispred bivše tvornice tekstila Nada Dimić, u kojoj je do privatizacije radilo 95 posto žena, a potom su ostale bez posla, istaknula je koordinatorica Ženske mreže Hrvatske Bojana Genov.
Predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata Krešimir Sever upozorio je da se kod nas o problemima žena govori samo prigodnjački i pomodarski. Također je izrazio nadu da će "sramotni zakon o zabrani okupljanja na Markovu trgu" biti uskoro promijenjen.