Također treba voditi računa da se ne probiju gabariti brutto razvijene površine (BRP) i ne naruši fizionomija donjogradskih ulica i zaštićenih cjelina te kako riješti pitanje prometa u mirovanju, a da se ne napravi kaos u središtu grada, rekao je Bandić na konferenciji za novinare nakon sjednice Gradskog poglavarstva.
U tom smislu ustvrdio je da je postojeće prometno rješenje u Gundulićevoj ulici s biciklističkom stazom koje su dali prometni stručnjaci, po njemu, izgleda "kao da su ga radila djeca za ručni rad". No, to ne znači da se uz kompromis i suglasje struke ne može iznaći pravo prometno rješenje, ali ne smijemo dopustiti devastaciju koja bi mogla imati nesagledive posljedice i o tome ćemo voditi računa, bez obzira o kome se radilo, rekao je gradonačelnik.
Odgovarajući na novinarski upit Bandić je rekao da je "zemljište na kojem bi se gradio taj objekt u Cesarčevoj bilo u vlasništvu Zagrebačke banke, koje smo (Grad) prebili kada smo spašavali Gradsku kavanu 2000. godine, a sada je, koliko mi je poznato u vlasništvu Instituta građevinarstva Hrvatske, no to treba provjeriti".
Bandić je najavio da će idući tjedan uslijediti poziv za podnošenje obvezujućih ponuda za izgradnju rukometne dvorane i nakon toga će Grad zajedno s Vladom donijeti konačnu odluku.
Napomenuo je da danas stručna skupina ima sastanak na kojem će zajedno s predstavnicima Hrvatskog rukometnog saveza razmatrati projekt dvorane i da je u tijeku stalna koordinacija struke, Vlade i HRS-a.
Izgradnja Doma hrvatskog rukometa na Sveticama ide svojim tijekom, a tako i rekonstrukcija Trga Krešimira Ćosića, odnosno Doma sportova ide svojim tijekom i ni od čega nismo odustali.
"Ništa se neće raditi bez javnog natječaja", poručio je Bandić.