Uz domaćina, predsjednika Stipe Mesića, na sjednici Međudržavnog vijeća sudjelovali su s hrvatske strane potpredsjednik Vlade Damir Polančec, ministrica vanjskih poslova Kolinda Grabar-Kitarović, ministrica pravosuđa Ana Lovrin, ministar poljoprivrede Petar Čobanković i ministar prometa i veza Božidar Kalmeta, dok su uz predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Nebojšu Radmanovića i članove predsjedništva Harisa Silajdžića i Željka Komšića u radu sjednice sudjelovali ministar za civilne poslove Sredoje Norić, ministar unutrašnjih poslova Sven Alkalaj, ministar pravosuđa Bariša Čolak i ministar transporta i komunikacija Božo Ljubić.
"Pitanja koja su i dalje bez suglasnosti odnose se na granice, imovinu i izgradnju mosta prema Pelješcu", kazao je Radmanović.
"U okviru granice, već ranije dogovorene, odnosi, po našem osjećaju, mijenjaju se na štetu Bosne i Hercegovine", dodao je. Pojasnio je da u Hrvatskoj posjeduju nove dokumente kada su u pitanju Veliki i Mali Školj, dok u BiH, kako je kazao "to smatramo svojim teritorijem".
Naglasio je, međutim, da BiH ne želi "oko toga praviti probleme" te želi "dijalogom doći do riješenja koje je najbolje i koje je ispravno." Smatra također da "otvorena pitanja treba rješavati bez pritisaka i u obostranom interesu".
Za izgradnju mosta prema Pelješcu je rekao da "u Bosni i Hercegovini ne postoji politička suglasnost za takvo nešto", dodavši da takva pitanja ne mogu i ne smiju opteretiti odnose Hrvatske i BiH
Imovina BiH u Hrvatskoj nešto je veća nego hrvatska imovina u BiH, a odnosi se na rezidencijalna odmarališta i vile.
Predsjednik Mesić je potvrdio da "nije stavljena točka niti na jedno otvoreno pitanje", te da su opet pozvane vlade da ih stave na dnevni red i ubrzaju njihovo rješavanje.
Iako je Radmanović u četvrtak za jedan dnevni list izjavio da će najzahtjevnije pitanje biti definiranje vlasništva nad lukom Ploče, jer su "bosanskohecegovačke tvrtke najvećim djelom ulagale i izgradnju i razvoj te luke", o tom problemu nije data nikakva izjava.
Osim o ključnim aspektima bilateralnih odnosa koji, prema Mesiću, bilježe "nezadovoljavajuću stagnaciju", na sjednici se razgovaralo i o odnosima u regiji i međunarodnim odnosima. Mesić je, kao i dan ranije, spomenuo nužnost povratka izbjeglica i prognanih, izrazio interes RH za hrvatsko stanovništvo u BiH i istaknuo da "smo oslonjeni jedni na druge i da jedni bez drugih ne možemo".
Također je poručio da će Hrvatska pomagati BiH na njezinom putu u euroatlantske integracije.
Radmanović je novinare podsjetio i na vedriju stranu odnosa dviju strana, stavivši u prvi plan oko 100-ak ugovora o međusobnim odnosima i dvije milijarde dolara trgovinske razmjene. S tim u svezi je izvijestio da su dvije strane suglasne da zajednički nastupaju na trećim tržištima.
Zaključci 11. po redu sjednice Međudržavnog vijeća RH i BiH, a prve s novim bosanskohercegovačkim predsjedništvom, uneseni su u Zajedničku izjavu usvojenu na kraju sastanka.