Autori te izložbe su akademici Josip Bratulić i Stjepan Damjanović, a katalog za izložbu napravio je Ivan Kosić.
Stipanov je rekao kako je geslo izložbe "Gdo knige počtuje da e knigami počtovan" preuzet od žakana Broza Kolunića, koji je još u drugoj polovici petnaestog stoljeća (1486.), kako je rekao, pokazao hrvatski odnos prema knjizi.
Također će biti postavljena i izložba "Povijest Nacionalne i sveučilišne knjižnice" čija je autorica Mikica Maštrović i Ivan Kosić, rekao je, dodavši kako već dva mjeseca traje tribina "Deset najvažnijih hrvatskih knjiga". Do sada smo imali predavanje o "Kronici popa Dukljanina", "Kronici Tome Arhiđakona" te o "Misalu" iz 1483., podsjetio je.
Najavio je i tribinu "Kako nas vide korisnici" na kojoj će se raspravljati o rezultatima istraživanja o zadovoljstvu, zahtjevima i potrebama korisnika.
"U svibnju će biti organiziran Međunarodni znanstveno-stručni skup kao i popratna izložba 'Povijest knjižnica i knjižničarstva'", rekao je, dodavši kako će 400. obljetnicu popratiti i HRT filmom o NSK-a.
U prosincu će Zagrebačka filharmonija u Koncertnoj dvorani "Vatroslava Lisinskog" izvesti "Koncert za dar", a Hrvatska pošta priprema prigodnu marku o četiri stoljeća NSK-a.
Stipanov je najavio kako će Knjižnica pokrenuti svoje glasilo i tiskati grafičku mapu "Prijatelji NSK " te objaviti "Ex librise istaknutih hrvatskih grafičara".
"Svrha nam je da prikazujući dostignuto istodobno ukažemo i na polazišta razvoja i budućnost NSK-a", rekao je, zaključivši kako je Nacionalna i sveučilišna knjižnica uz sve ostalo i jedino mjesto na svijetu, u kojem se ostvaruje jedinstvo onog dijela hrvatske kulture koji ima svoj izraz uz pisanoj riječi.
Konferenciji za novinare nazočili su i Ivan Kosić i Mikica Maštrović.