U tom smislu zahtijeva žurnu i učinkovitu istragu nadležnih služba te utvrđivanje odgovornosti.
Navodi koji su izneseni uznemirujući su i dodatno stigmatizirajući za žene žrtve nasilja jer je samo po sebi nezamislivo da se prema ženama koje traže pomoć u slučajevima nasilja i svim drugim štićenicama skloništa neprimjereno postupa i čine bilo kakve zloporabe, ističe Kosor.
Potpredsjednica Kosor podsjeća da se hrvatska Vlada uključila u provedbu kampanje Vijeća Europe za borbu protiv nasilja nad ženama, uključujući i obiteljsko nasilje, u sklopu koje je i ova godina proglašena Godinom borbe protiv nasilja nad ženama.
Osim toga, hrvatska Vlada donijela je i mnoge dokumente s tim u svezi, od Nacionalne strategije borbe protiv nasilja nad ženama od godine 2005. do 2007. do popratnog Protokola o postupanju u slučaju nasilja nad ženama, a financira i uspješno surađuje s mnogim udrugama koje se bave borbom protiv nasilja nad ženama i zaštitom žena žrtava nasilja.
Budući da je problem borbe protiv nasilja nad ženama i zaštita žena žrtava nasilja jedno je od važnih obilježja svih demokratskih društava, potpredsjednica Vlade još jedanput poziva cjelokupnu javnost na dodatno senzbiliziranje prema tom problemu, stoji na kraju priopćenja.
Današnji "Večernji list" objavio je tekst pod naslovom "Horor u skloništu za žene" u kojem se, među ostalim, iznose optužbe štićenica za glad, krađe, nehigijenu, vrijeđanje i neisplaćivanje džeparca. Navedena je izjava pomoćnika ministra socijalne skrbi Dragutina Keserice da je Ministarstvo zatražilo kriminalističku obradu.
"Rovinjsko sunce" osnovala je prije osam godina Građanska zajednica žena iz Rovinja, a predsjednica je Nevenka Mesić, koja je, među ostalim, za "Večernji" rekla da su se pobrinuli za više od 3000 žena i djece, da je bilo problema zbog neisplate džeparca jer ga, kako je navedeno, Ministarstvo nije isplatilo, te da je kroz tu kuću prošlo 30 prostitutki.