Njegove su tvrdnje odbacili HDZ-ovi zastupnici, spočitnuvši mu pritom da je kao ministar branitelja u koalicijskoj vlasti gazio braniteljsko dostojanstvo i ponos, da ih je proglašavao borcima za privilegije i u njima gledao političke protivnike.
Kroz neprobojno ste staklo i preko zaštitara komunicirali s hrvatskim braniteljima, predbacili su Pančiću HDZ-ovci.
Tvrdnje SDP-ova zastupnika odbacila je i potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor, upitavši ga je li mu kozmetička promjena i institut najniže mirovine, koja treba pomoći braniteljima koji žive na rubu egzistencije, bez posla.
Puno je takvih ljudi, ove je godine, u odnosu na prošlu broj zahtjeva za jednokratnom pomoći enormno porastao, kazala je Kosor, navodeći kako dnevno sreće ljude koji žive od 500, 600 kuna.
Preko najniže mirovine, i uz uvjet da imaju 65, odnosno 60 godina, branitelji će mjesečno dobivati oko 1.700 kuna, kaže Kosor.
Naime, najniža mirovina iznosi 45 posto prosječne plaće svih zaposlenih u državi.
Novi zakon o braniteljima, čija primjena treba početi 1. siječnja 2005., potpredsjednica Vlade naziva provedivim, realnim, humanim, odnosno zakonom koji može ispraviti nepravde.
Saborski klubovi suglasni su da novi zakon treba donijeti i po mogućnosti konsenzusom kako se, istaknuto je, ne bi mijenjao kod svake promjene vlasti.
Pravaš Pero Kovačević jedini je zaražio da zakon ide u još jedno, treće čitanje, jer Vlada, kaže, nije napravila simulacije za njegovu provedbu s kojima bi se potvrdila zapisana jamstva.
I dok Kovačević Vladi zamjera što nije utvrdila konačnu brojku hrvatskih branitelja, Željko Kurtov (HNS/PGS) joj predbacuje propuštenu priliku da se osnuje centar za liječenje PTSP-a i ovisnosti, konkretno droga i alkohola.