Tečaj eura do podneva je iznosio 1,3034 dolara, te se nalazi nadomak rekordno visoke razine od 1,3074 dolara postignute prošloga tjedna. Po prvi puta u zadnje četiri godine tečaj dolara oslabio je i ispod 103 jena, no do podneva je nešto nadoknadio gubitke, tako da se njime trguje po 103,06 jena. Britanska funta stoji 1,8559 dolara. Istodobno, tečaj dolara iznosi 1,1619 švicarskih franaka.
Zakonodavci država G20 okupljeni u Berlinu, nisu u svom priopćenju sa sastanka ni jednom riječju spomenuli pad tečaja dolara, što je ojačalo gledište da SAD sa zadovoljstvom tolerira slabiji dolar kako bi ublažio trgovinski manjak.
"Pozadina ostaje vrlo negativna za dolar, no ulagači su već rasprodali mnogo zelene valute, pa će možda biti u iskušenju da popune svoje pozicije uoči Dana zahvalnosti (u četvrtak)", izjavio je Ian Gunner, čelnik istraživačkog odjela u Mellon Banku.
Analitičari kažu da je odluka zakonodavaca G20 da ne reagiraju u priopćenju na klizanje tečaja američke valute ostavila dolar nezaštićenim, posebno nakon što je predsjednik američke središnje banke Fed Alan Greenspan krajem prošloga tjedna istaknuo da je rast jaza u američkoj platnoj bilanci neodrživ.
"U idućih nekoliko mjeseci teško je predvidjeti bilo kakvu stabilizaciju tečaja dolara, a G20 nisu poručili ništa", izjavio je Hans-Guenter Redeker, glavni valutni strateg pri BNP Paribasu.