U konačnici, njujorški Dow Jones indeks oslabio je 0,2 posto, na 10.035 bodova, nakon što su ankete na web siteovima (pred kraj burzovnog poslovanja) dale naslutiti da Kerry vodi ispred Busha na izborima u ključnim državama. Tehnološki Nasdaq, pak, ojačao je 0,3 posto, pa iznosi 1.984 boda.
Dionice vojne, farmaceutske i kozmetičke industrije te medicinsko-tehnološke kompanije u poslijepodnevnoj su trgovini svojim gubicima izbrisale dobitke zabilježene tijekom jutra. Smatra se da bi Wall Streetu najviše pogodovala pobjeda Busha, čija porezna rasterećenja mnogi smatraju podrškom tržištu dionica.
"Naprosto ne vjerujem u te ankete. One ne znače da Bush na kraju neće izgubiti, kao ni da će Kerry pobijediti", ustvrdio je Jonah Goldberg, urednik National Review Onlinea.
U svakom slučaju, za tržišta se događa ono što su smatrali najlošijim rezultatom - produljena neizvjesnost oko pobjednika. "Najgori mogući rezultat? Nema pobjednika", kazao je ekonomist pri investicijskom fondu Schroeders, Richard Batley. "Neizvjesnost u pogledu rezultata predsjedničkih izbora možda neće završiti 3. studenoga, a to zasigurno neće koristiti rizičnijim ulaganjima".
Cijene europskih dionica dosegnule su jučer najviše razine u protekla četiri tjedna, predvođene zrakoplovnim kompanijama i odličnom tromjesečnom izvedbom švicarske ulagačke banke UBS. Rast cijena bio bi i snažniji da tržišta ne pogađaju neizvjesnosti u pogledu pobjednika na američkim predsjedničkim izborima. Londonski Ftse indeks porastao je 0,4 posto, na 4.693 boda. Frankfurtski DAX poskočio je 0,6 posto, na 4.037 bodova.