U izjavi koju je u subotu prenio sarajevski "Dnevni avaz", Hadžipašić je rekao da su ovog tjedna razmatrani memorandumi o razumijevanju koje su dostavile ove dvije tvrtke pri čemu je zaključeno da ni T-HT ni Mobilkom u svojim ponudama nisu uzeli u obzir interese države BiH.
"Koncept (T-HT-a i Mobilkoma) nije bio ispravan jer se pošlo od pretpostavke da je potrebna pomoć HT-u Mostar koji je vlasnik treće GSM licence, a ne Eronetu", pojasnio je Hadžipašić, dodavši da su obje ponude za investiranje odnosno izmjene vlasničke strukture unutar HT-a Mostar odbačene.
Ponuda T-HT-a temeljila se na prijenosu većinskog vlasničkog udjela kojega ta tvrtka ima u Eronetu na HT Mostar dok je Mobilkom nudio otkup većinskog paketa dionica u Eronetu uz financijsku potporu HT-u Mostar kako bi mogao obavljati ulogu GSM operatora.
Razvitak treće GSM mreže u BiH zakompliciran je činjenicom da je licencu dobio HT Mostar dok infrastrukturu posjeduje Eronet koji je ostao bez dozvole.
Upravi HT Mostar, kako je rekao Hadžipašić, sada je prepušteno osmisliti najbolji način razvitka te tvrtke pri čemu valja zadovoljiti gospodarski, socijalni ali i interes države.
Time se žele stvoriti pretpstavke za ravnopravnu privatizaciju cijelog telekomunikacijskog sektora u BiH kada vlasti te zemlje donesu odgovarajuću odluku.