U takvim okolnostima dolar trenutno stoji 1,2274 eura i 110,61 jen.
Najnoviji optimistični komentari američke središnje banke Fed s jučerašnjeg sastanka pružili su laganu podršku dolaru, no ona je bila tek kratkog vijeka.
Cijene nafte, u međuvremenu, držale su se za svega dolar niže od rekordne razine na američkom tržištu od 49,40 dolara zabilježene 20. kolovoza, što je rezultiralo ne prevelikim odmicanjem jena od najnižih razina u zadnjih pet tjedana prema euru i dolaru. I Japan i Sjedinjene Države najveći su uvoznici nafte u svijetu, što čini njihova gospodarstva uvelike osjetljivima na rast cijena nafte, no za razliku od SAD-a, Japan uvozi svu naftu.
"Sve to ukazuje na priličnu uznemirenost na tržištu", kazao je Peter Fontaine, valutni strateg u KBC u Bruxellesu. "Uočavamo da tržište čini jednu stvar u odgovoru na podatke ili događaje, no 12 sati kasnije dolazi do drukčijeg zaključka i ponovno poskoči. Stoga se euro i dolar kreću prema jo-jo obrascu".
Tržište još u ovome tjednu čeka najnovije američko izvješće o narudžbama trajnih dobara u kolovozu, koje ne bi trebalo pokazati promjene u odnosu na mjesec ranije, kada je zabilježen njihov rast za 1,6 posto.
"Očekujemo nešto pozitivnije brojke, a bude li tako mogli bi vidjeti rasprodaje eura još do kraja dana", kazao je Adrian Foster, valutni strateg u Dresdner Kleinwort Wassersteinu.
Nakon jučer zabilježene najviše razine prema jenu u zadnjih pet tjedana, euro je danas ponešto oslabio i trenutno stoji 135,79 jena.