Od "pijanaca" zaustavljenih na užem području grada njih četvero imalo je manje od starim zakonom dozvoljenih 0,5 promila. Šest vozača napuhalo je do 1,5 primila, a dvojica između 1,5 i 2,0 promila.
Po riječima načelnika zagrebačke policije Krešimira Šulca rezultati govore o potrebi strožeg zakona, kojim se, kako je rekao, nastoji uvesti više reda u promet i smanjiti broj stradalih. Dodao je da je na zagrebačkom području u poslijednje vrijeme porastao broj prometnih nesreća, te stradalih i poginulih sudionika u prometu.
Najavio je da će zagrebačka policija i predstojećeg vikenda strože nadgledati promet, posebno u odnosu na vožnju pod utjecajem alkohola.
U ostalim hrvatskim velikim gradovima prometna policija imala je nešto manje posla nego u metorpoli.
Tako su u Splitu primjerice tijekom noći naplaćene svega dvije prometne kazne, a zaustavljen je jedan vozač koji je u krvi imao 2,5 promila alkohola. Splitska prometna policija također je najavila veće aktivnosti u provjerama na drogu te jače kontrole nošenja kaciga u motociklista.
Po informacijama iz riječke policije stanje je bilo uobičajeno.
Na području Osječko-baranjske Policijske uprave danas je u razdoblju od 6 do 14 sati proveden nadzor nad 461 motornim vozilom, od čega su u 78 slučajeva poduzete represivne mjere.
Od najčešće evidentiranih prekršaja navode 29 slučajeva vožnje pod neupaljenim svijetlima, 19 prekršaja uslijed nevezivanja sigurnosnog pojasa, tri slučaja nepropisnog pretjecanja, a evidentirano je i nekoliko prekršaja vezano uz vožnju neregistriranih vozila te vozača koji su upravljali vozilima, unatoč izrečenoj zabrani zbog ranijih prekršaja.
Nije bilo alkoholiziranih vozača, koji bi se kažnjavali u skladu s novim zakonskim propisima. Tek su tijekom noći, na području Đakova i Valpova, dva vozača zatečena pod utjecajem alkohola, međutim, policija ističe da se radilo o koncentracijama koje bi bile kažnjive i po starom zakonu.