Izložba će biti stalna, a njen organizator izložbe Wade Goddard, rođen na Novom Zelandu, kaže da za cilj ima postati i obvezno mjesto posjeta stranih turista koji su ponovno u veliko broju dolaze u Dubrovnik, navodi agencija i napominje da je Dubrovnik, "srednjevjekovna lučka utvrda čije su arhitektonske bisere srpske snage 1991. godine granatirale s okolnih brda, postao simbol hrvatskog rata za otcjepljenje iako je više krvi proliveno na nekim drugim mjestima".
"Dubrovački bezvremeni spoj mora, sunca i očaravajućih kamenih ulica uglačanih stoljećima hoda je 'Mediteran kakav je nekad bio', da se citira turistički slogan koji Hrvatska koristi kako bi privukla turiste natrag na spektakularnu obalu koju su napustili tijekom rata. No fotografije pokazuje i kako je ne tako davno 'nekada bilo'", stoji u prilogu.
Fotografija su izložene u staroj dalmatinskoj kući, nekadašnjem skladištu, koju je kupio belgijski poduzetnik Frederic Hanrez koji je ujedno i incijator projekta izložbe ratne fotografije, a svoje će radove između ostalih izložiti i Ron Haviv, Yannis Behrakis i Jan Grarup, stoji u vijesti.