To je, kako je kazao Gagić, prva faza procesa utvrđivanja punog identiteta osoba koje su izgubile život tijekom ratova u Hrvatskoj i BiH. Pomoćnik hrvatske ministrice obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti i načelnik Uprave za zatočene i nestale pukovnik Ivan Grujić izjavio je prije nekoliko dana u Beogradu da je riječ je o nestalima iz Hrvatske koji su za vrijeme ratnih sukoba umrli u Vojno-medicinskoj akademiji u Beogradu, nepoznatim osobama nađenima u rijekama, nestalima, koji su bili zatočeni u logorima ili u zatvorima u SCG, a dovedeni su iz istočne Slavonije, te o osobama koje su se u premještanju civilnog stanoništva našle u prihvatnim centrima u SCG.
Ekshumacija će se, kako je kazao Gagić, nastaviti u ponedjeljak, 24. svibnja, a po njenom okončanju, DNK analizu obavit će laboratorije za DNK analizu u Zagrebu i Beogradu, te Međunarodnog crvenog križa. Rezultati se mogu očekivati za mjesec dana.
Ekshumaciji su uz domaće stručnjake i predstavnike sudskih vlasti, nazočili su i stručnjaci iz Hrvatske, Republike Srpske, Bosne i Hercegovine, kao i predstavnici Međunarodnog komiteta Crvenog križa i Međunarodne komisije za nestale osobe.