Peticija će se mjesec dana potpisivati u tvrtkama u kojima djeluje HUS, zatim na trgovima svih većih gradova u Hrvatskoj, a potom će s glavnim zahtjevima biti dostavljena predsjedniku države, premijeru i predsjedniku Hrvatskog sabora.
"Zahtijevamo novu reformu po kojoj će za izračun mirovine poslužiti deset najpovoljnijih uzastopnih godina, ukidanje privilegiranih dužnosničkih mirovina te izjednačivanje mirovina ostvarenih do 1. siječnja 1999. i onih ostvarenih nakon tog datuma", kazao je Matijašević. Najavio je kako će isti postupak pokrenuti i za zdravstvenu reformu ako bude provedena bez suradnje sa strukom.
Predsjednik Nezavisnog sindikata "Brodosplita" Zvonko Šegvić kazao je kako zaposlenici tog brodogradilišta s višom stručnom spremom odlaze u mirovinu od 1280 kuna. "Starost je svakom jednako teška i ne smije biti tolikih razlika. Spremni smo izaći i na ulice bude li trebalo", kazao je Šegvić.
Voditelj Županijskog ureda HUS-a Jozo Marić kazao je kako je potpisivanje peticije počelo upravo u Splitsko-dalmatinskoj županiji u 40 tvrtaka u kojima djeluje HUS. Tekst peticije proslijeđen je i svim drugim sindikalnim središnjicama, a u HUS-u vjeruju kako će se svi odazvati.
Dopredsjednik HUS-a Rade Delić najavio je da sutra počinje štrajk državnih službenika i namještenika, ustvrdivši kako je za njega sve spremno, a ako se zahtjevi ne ispune, štrajk će biti nastavljen nakon novogodišnjih praznika. Delić je zamolio građane da pokažu razumijevanje te da sutra ne idu prema uredima po različite isprave.