Tomčićevi pristaše suprotnoj struji poručuju da nije demokratski "formirati grupu i raditi iza leđa legitimno izabranim" stranačkim tijelima te da se slabljenjem Tomčića zapravo želi oslabiti HSS.
"Tomčićevim rušenjem ruši se autoritet HSS-a", ocijenio je u raspravi Mirko Rudić.
S druge strane, Friščićevi simpatizeri Tomčiću prebacuju da u dvije godine nije imao ni volje ni vremena otvoreno porazgovarati o problemima u stranci.
"Zlatko Tomčić više nije moralna, obećavajuća vertikala stranke", ustvrdio je Petar Novački otvoreno podupirući Friščića.
Željko Pecek odbija optužbe o pučistima u stranci koji žele srušiti Tomčića te je poručio da je riječ samo o unutarstranačkim izborima. Ustvrdio je da je u rad stranke u protekle dvije godine uloženo 20 milijuna kuna, a "rejting joj je pet posto".
Izaslanici su se u raspravi složili samo u jednom - da je stranka u krizi i da su nužne promjene.
Za razliku od ostalih izaslanika, Boris Bukulin "pozabavio se" imenom stranke te je predložio da promijeni ime u Hrvatsku sveopću stranku ili pak u Hrvatsku stranku Stjepana Radića.
Nakon rasprave svoje će programe predstaviti dvojica kandidata za predsjednika HSS-a Tomčić i Friščić, a nakon toga glasovat će se o njima i o drugim stranačkim tijelima.