"SDP dalje neće raspravljati, jer ne želimo sudjelovati u hajci na HTV. Ograđujemo se od rasprave u parlamentu i sotonizacije HTV-a", kazala je Milanka Opačić (SDP), nakon desetominutne stanke, određene na zahtjev većine klubova.
Da HDZ želi smijeniti glavnog ravnatelja HRT-a Mirka Galića i Programsko vijeće smatra i Ivica Maštruko (HNS), koji je ocijenio da je jučerašnja i današnja rasprava o radu HRT-a neprimjerena i netolerantna te da pokazuje želju za smjenama na HRT-u.
"Ako se ta želja pretvori u namjeru, imat će to ozbiljne posljedice po hrvatski informativni prostor i šire", rekao je.
S tim je suglasna i Ljubica Lalić (HSS) te Milorad Pupovac (SDSS), koji smatra da je rasprava u pitanje dovela minimalne standarde parlamentarizma.
"Imamo otvorena pitanja, ali i stabilnu situaciju", ocijenio je Pupovac, upozoravajući da loša atmosfera u saboru "stvara okolnosti izvanrednog stanja na HTV-u".
Protiv ograničavanja rasprave je Miroslav Rožić (HSP), koji tvrdi da je dugotrajna i žestoka rasprava "proizvod dugotrajnog guranja problema pod tepih".
Kolege je optužio da se iz rasprave povlače zbog "autocenzure i medijskog reketa u ovom visokom domu".
HDZ-ovci su, pak, oštro odbijali tvrdnje da žele politički kontrolirati HTV.
"Neke se opcije ovdje, čini mi se, nisu makle od '45., pa svaku kritiku shvaćaju kao sječu glava i urotu", kazala je Ana Lovrin (HDZ).
I njezina stranačka kolegice Marija Bajt je, u ime Kluba, kazala kako "HDZ odlučno odbacuje insinuacije da je riječ o hajkama, čistkama i odmicanju od teme".
Najavila je da će HDZ-ovi zastupnici voditi računa da se rasprava okonča u tolerantnom tonu.