Tomčić je kazao kako se HSS ubuduće treba baviti izradbom nekoliko državnih projekata, ponajprije za razvoj poljoprivrede i turizma, te ekološkog projekta, koji za sada ima radni naziv "čista Hrvatska".
Dodao je kako drži da su poljoprivreda i turizam nositelji hrvatskog razvoja te da Hrvatska mora iskoristiti svoje komparativne prednosti u ekologiji pred ostalim dijelom Europe.
"Za budućnost Slavonije presudno je kako će se seljak uspjeti prilagoditi konkurenciji u Europskoj uniji, jer u ovom trenutku nije osposobljen da proizvodno-tehnološki i financijski konkurira europskom seljaku. U privatizaciji poljoprivrednog zemljišta HSS će se "tvrdo" zauzimati za vrlo dugačak rok izuzeća od primjene europskih normi. Za sada razmišljamo o roku od 18 godina, a možda zatražimo još i više", kazao je Tomčić.
Dodao je da se glede uvoza poljoprivrednih proizvoda HSS zauzima za propisivanje vrlo jasnih uvjeta što se u Hrvatsku može uvoziti s obzirom na kvalitetu.
Tomčić je također ocijenio kako se vodstvo HSS-a, dok je stranka obnašala državnu vlast, udaljilo od lokalnih ogranaka, što se nije popravilo ni nakon odlaska s vlasti, pa je počelo konsolidiranje stranke.
Zamoljen da prokomentira razlike između svoga programa i programa protukandidata mu Josipa Friščića, te kritike Friščića i njegovih pristaša zbog načina njegova vođenja stranke, Tomčić je izjavio kako smatra da između tih programa "nema neke velike razlike".
Ustvrdio je da su "nerealne kritike i onih ljudi koji žele promjene u stranci, a okupljeni su oko Ante Markova, Božidara Pankretića i Željka Peceka".