Po riječima Nataše Kandić, sudsko vijeće ne može žrtvama donijeti pravdu kojom će one potpuno biti zadovoljne, zato što se sudilo po optužnici koja je manjkava, prvenstveno stoga što 16-oricu optuženih tereti za kazneno djelo ratnog zločina protiv ratnih zarobljenika, "iako je već tijekom istrage bilo potpuno jasno da je među odvedenim ljudima iz bolnice bilo civila", među kojima i jedna trudnica, jedan 16-godišnji dječak, kao i ranjenici.
"Istražni spisi su nedvosmisleno ukazali na kaznenu odgovornost pojedinaca, od kojih su se neki, na sudu pojavili kao svjedoci", kazala je Kandić i posebice spomenula "oficire bivše JNA, svjedoke Tužiteljstva, koji su za zločin okrivili teritorijalce i šešeljevce". Neki od tih oficira su godinama odlazili u Vukovar i tamo "s tim istim teritorijalcima i šešeljevcima slavili navodno oslobađanje Vukovara", rekla je Nataša Kandić.
"Izvjesno je da su ovim suđenjem hrvatske žrtve prvi put priznate u Srbiji i time je otvoren put za vraćanje njihova dostojanstva, ugleda i časti. Priznanje žrtvama je čin preuzimanja odgovornosti za bol, patnju i nepravdu koja je počinjena prema žrtvama na Ovčari i njihovim obiteljima", kazala je Kandić, dodajući da je sudsko vijeće suđenje provelo "pošteno, profesionalno i s velikom pažnjom prema žrtvama".
Odvjetnici bivšeg zapovjednika TO Vukovara Miroljuba Vujovića, njegova zamjenika Stanka Vujanovića, te pripadnika TO Ivana Atanasijevića, Predraga Madžarca, Jovice Perića i Milana Vojnovića zatražili su za svoje branjenike oslobađajuće presude, analizirajući brojne dokaze izvedene u godinu i pol suđenja.
Zoran Jelić, branitelj optuženog Perića, izjavio je među ostalim da hrvatske postrojbe koje su branile Vukovar nisu bile regularne, već "pobunjenici", a obrana Vukovara bila je "čin nasilnog odcjepljenja".
Suđenje se nastavlja u utorak, iznošenjem završnih riječi odvjetnika ostale desetorice optuženih pripadnika TO i paravojne postrojbe "Leva Supoderica".