U projekt ponovnog pokretanja proizvodnje vinil-klorid monomera (VCM), kapaciteta oko 160.000 tona na godinu i dogradnju postrojenja za proizvodnju polivinil klorida (PVC) kapaciteta 75.000 tona godišnje u Omišlju, odnosno stvaranje cjelovitog vinilnog lanca, koji bi trebao biti ostvaren do 2008., Dioki planira uložiti oko 60 milijuna eura.
Kako ističu iz Uprave Diokija, cilj je te tvrtke udvostručiti ukupnu proizvodnju i postati vodeći proizvođač plastičnih masa u regiji.
Uz to, u planu je i povezivanje pogona u Omišlju s projektom plinofikacije prirodnim plinom iz naftnih polja u sjevernom Jadranu.
U vezi pokretanja proizvodnje kvalitetnog EPS-a, u koju će biti uloženo oko 7 milijuna eura, iz Diokija napominju da bi trebala smanjiti uvoz tog proizvoda na hrvatsko tržište. Proizvodi od EPS-a, poznatiji pod nazivom 'stiropor', koriste se kao toplinsko-izolacijski materijali u građevinarstvu te u industriji pakiranja.
Dioki Grupa ima kapacitete za proizvodnju etilena od 90.000 tona na godinu, polietilena niske gustoće (LDPE) od 120.000 tona godišnje te za proizvodnju polistirena opće namjene i modificiranog polistirena (GPPS i HIPS) od 50.000 tona na godinu.
Nakon privatizacije, koje je završena sredinom 2004., većinski vlasnik Diokija d.d. (75 posto plus jedna dionica) postao je Dioki Holding AG sa sjedištem u Švicarskoj.