Izjavila je to odgovarajući SDP-ovcu Ivici Pančiću koji ju je u 'aktualnom prijepodnevu' upitao koliko će tim ugovorom biti obuhvaćeno stradalnika i koliko će za to trebati izdvojiti novca iz državnog proračuna. Također je naveo da je za 6391 korisnika u BiH iz hrvatskog državnog proračuna u 2003. izdvojeno oko 420 milijuna kuna i da sudeći po pisanju medija i kontaktima koje ima s predstavnicima pojedinih stradalničkih udruga u BiH one različito tumače koliko će osoba biti obuhvaćeno ugovorom i koliko će se novca godišnje izdvajati.
Kosor je odgovorila da je taj sporazum obveza koju je trebalo već davno ispuniti i podsjetila Pančića da su o tome razgovarali i prilikom primopredaje vlasti u Ministarstvu branitelja.
Poručila mu je da ova Vlada ispunjava svoje obveze te da ne treba plašiti ljude da će Hrvatska za provedbu ugovora izdvojiti više milijardi kuna.
Izdvajanja će se kretati oko stotinjak milijuna kuna. U prvoj godini provedbe bit će zbrinuto oko 800 obitelji poginulih, zatočenih i nestalih pripadnika HVO-a, a u iduće dvije godine i ratni invalidi.
Potpredsjednik Vlade Damir Polančec najavio je da će će uskoro biti objavljena brošura kojom će, kaže, biti jasno precizirano koliko će umirovljenika i pod kojim uvjetima biti obuhvaćeno povratom umirovljeničkog duga.
U odgovoru na pitanje Milorada Pupovca (SDSS) napomenuo je da, prema odluci Ustavnog suda, pravo na obeštećenje imaju umirovljenici koji su mirovine stjecali od 1. rujna 1993. do 31. prosinca 1998., njih 424.744.
Polančec nije odgovorio na njegov upit zašto nisu i hoće li se obeštetiti i umirovljenici koji su mirovine primali od 1991.