Pravobraniteljica je ocijenila nedopustivim da Jadranka Cigelj kao predstavnica jednog Vladinog tijela u tom intervjuu na pitanje o udruživanju "koja ponekad imaju nezdrave temelje" i tko ih podržava odgovara komentirajući isključivo i jedino feminizam, prava žena i homoseksualnost.
Na taj način se, smatra pravobraniteljica, sugerira da su neka civilna udruživanja temeljena na tim kategorijama ona "nezdravih temelja" i iznosi teza o nepostojanju ženskih ljudskih prava.
Gordana Lukač Koritnik još smatra da su takva stajališta u nesuglasju s retorikom međunarodnih dokumenata koja govore o ženskim ljudskim pravima, nasilju nad ženama, trgovanju ženama i da su suprotna važećim nacionalnim dokumentima, prije svega s programom Nacionalne politike za promicanje ravnopravnosti spolova.
Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova ističe da nacionalna politika kao jedno od područja svog interesa navodi upravo "ženska ljudska prava" i obrađuje ih u poglavlju "ljudska prava žena".
"Dovođenjem u pitanje postojanje ženskih ljudskih prava, Jadranka Cigelj dovodi u pitanje navedeni nacionalni dokument kao i sve srodne nacionalne i međunarodne dokumente te političke i građanske prakse temeljene na njima", ističe u priopćenju pravobraniteljica za ravnopravnost spolova Gordana Lukač Koritnik.
Jadranka Cigelj je u intervjuu Glasu Koncila istaknula kako zagovara prava žena ondje gdje su ona ugrožena, ali da postoje ljudska, a ne ženska i muška prava. A što se tiče homoseksualizma Cigelj je, uz ostalo, istaknula da je to intimna stvar svakog čovjeka, ali nedopustivim smatra "agresivni homoseksualizam koji se pretvara u političku opciju i postaje model koji krši pravilo".