Profesor s Pravnog fakulteta Budislav Vukas ustvrdio je da takvo ponašanje prikazuje tipičnu sliku i narav hrvatskog društva koje se ne zanima za problem graničnih pitanja.
"Ljudi koji neprestano govore o problemima granice nisu bili zainteresirani za razgovor", rekao je Vukas, koji se uz akademika Vladimira Iblera i nekadašnjeg predsjednika Komisije za granice Hrvoja Kačića jedini pojavio na skupu.
Hrvoje Kačić kazao je da vezano uz razgraničenje između Slovenije i Hrvatske postoji veliki broj usaglašenih rješenja no da bi se ona ostvarila potrebno je da se hrvatski i slovenski dužnosnici upoznaju s pravno-činjeničnim stanjem i neospornim dokazima o protezanju granične crte na kopnu i moru.
Novinarima je dato i mišljenje akademika Petra Strčića o hrvatsko-slovenskom sporu oko dijela državne međe na istarskom poluotoku koje je napisao za skup. Strčić tako navodi da povjesničari i arhivisti više nemaju reći ništa novoga oko pitanja državne granice.
Akademik smatra da bi političari trebali poslušati naše vrhunske pravnike koji imaju autoritet u svijetu pa tako i u Sloveniji.
Skupu se od stranaka odazvao jedino predstavnik LS-a, a nikog nije bilo od predstavnika Ministarstva vanjskih poslova.
HSLS je nakon Liberalnih razgovora priopćio da podržava stručnjake u izražavanju žaljenja zbog nedolaska predstavnika parlamentarnih stranaka čime je potvrđeno da hrvatskoj politici nedostaje sluha za stručno rješavanje otvorenih pitanja.