Inače, to najveće hrvatsko Sveučilište bilo je u protekla dva dana domaćin godišnje konferencije Podunavske rektorske konferencije koja je bila usredotočena na dvije glavne teme - upravljanje i financiranje sveučilišta.
Opća skupština bila je i završeni dio konferencije na kojoj je rektorica Mencer iznijela i glavne točke akcijskoga plana koji će provoditi u narednoj akademskoj godini tijekom koje će predsjedati Podunavskom rektorskom konferencijom.
Na zagrebačkoj skupštini Konferencija je postala brojnija za šest novih članova, među kojima je i najmlađe hrvatsko sveučilište - Sveučilište u Dubrovniku. Novi članovi su i sveučilišta u Sarajevu, Odessi, Aradu i Zlinu, a članom je ponovno postalo i Sveučilište u Beogradu koje je bilo jedan od osnivača te konferencije.
Jačanje suradnje između sveučilišta i gradova u kojima se ona nalaze jedna je od točaka toga akcijskoga plana, objasnila je Mencer u kraćemu razgovoru za Hinu nakon završetka konferencije.
S tim u vezi, najavila je da će glavni hrvatski grad biti domaćin zajedničkoga sastanka rektora i gradonačelnika članova Podunavske rektorske konferencije na kojemu će središnja tema biti zajednički projekti. Potporu tomu skupu dao je u prošli četvrtak i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić na primanju koje je priredio za sudionike konferencije.
Kako je objasnila Mencer, tu je točku stavila u akcijski plan potaknuta pozitivnim iskustvima i dobrom suradnjom koje je Sveučilište u protekle dvije godine ostvarilo s Gradom Zagrebom. Kao primjer navela je interdisciplinarni Studij gradova koji je Sveučilište organiziralo uz pomoć Grada Zagreba a počet će ove akademske godine.
Akcijski plan, dodala je, uključuje i razvoj upravljanja kvalitetom sveučilišta što je, istaknula je, posebice važno u vrijeme kada se govori o akreditaciji i evaluaciji sveučilišta. Zato bi se pak, smatra Mencer, morao sastaviti "adresar" stručnjaka- evaluatora u regiji kako sveučilišta više ne bi sama prosuđivala svoju kvalitetu.
Promicat će se i e-portal za razmjenu mišljenja članova Konferencije o Bolonjskome procesu te projekt koji bi trebao omogućiti sveučilištima da se na kvalitetan i učinkovit način natječu za europska sredstva. Jer, zaključila je rektorica Mencer, novca u Europi zapravo ima, ali se za njega treba znati natjecati.
Podunavska rektorska konferencija (Danube Rector's Conference) mreža je europskih sveučilišta zemalja povezanih Dunavom, a osnovana je 1983. s ciljem promicanja suradnje sveučilišta u podunavskoj regiji.