Riječ je o skupu koji se redovito održava svake dvije godine i na kojem sudjeluju izaslanstva svih država članica te organizacije. U tri tjedna predviđena su plenarna zasjedanja i opće rasprave, rad specijaliziranih povjerenstava osnovanih u skladu s područjima djelovanja UNESCO-a te specijalizirani sastanci.
Biškupić je izjavio da će svoje izlaganje podnijeti 4. listopada popodne, dodavši da će čestitati čelnicima UNESCO-a 60. obljetnicu rada te sudionike podsjetiti da je Hrvatski sabor nedavno potvrdio dvije konvencije o zaštiti podmorske baštine i konvenciju o zaštiti nematerijalne baštine što su osim Hrvatske učinile još dvije države članice UNESCO-a.
Ministar je dodao da će se zauzeti za daljnji upis hrvatskih spomenika kulturne i prirodne baštine na popis svjetske baštine te da će tako članovima UNESCO-a pokazati koliko se Hrvatska skrbi za svoju baštinu koja je, po Biškupićevim riječima, dio svjetske kulturne baštine. Najavio je da će se govoriti i o zaštiti okoliša, poboljšanju kvalitete obrazovanja te o primjeni Bolonjskog procesa u Hrvatskoj.
(Hina) xta ymc