"Europski standardi propisuju pravo utemeljenja medija na materinskom jeziku čak i nacionalnim manjinama, a to se pravo u BiH niječe Hrvatima kao konstitutivnom narodu", rekao je Jović.
Jović je kritizirao predloženi zakon o javnom RTV sustavu u BiH koji ne predviđa uspostavu kanala na hrvatskom jeziku, nego zagovara uspostavu tri produkcijska središta: u Sarajevu, Banjoj Luci i Mostaru, bez nacionalnih radija i televizija.
Takav prijedlog Zakona nedavno je podržao i Ustavni sud BiH tvrdeći da se njime ne ugrožavaju vitalni nacionalni interesi Hrvata u BiH.
Usvajanje tog zakona, što podržavaju i međunarodni dužnosnici u BiH, jedan je od uvjeta, koje BiH mora ispuniti, za potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s EU.
Jović je najavio da će se hrvatski dužnosnici i dalje suprotstavljati takvom zakonu jer on, kako je rekao, dovodi Hrvate u BiH u neravnopravan položaj. Jović je potvrdio da je na nedavnom zasjedanju Glavne skupštine UN u New Yorku govorio o tome da je za Hrvate u BiH jedan od ključnih problema uspostava RTV kanala na hrvatskom jeziku. Kao primjer neravnopravnosti Hrvata u bosanskohercegovačkim medijima Jović je naveo podatak da je u federalnoj televiziji među zaposlenima samo 2,7 posto Hrvata.
Skup u Mostaru organizirala je Udruga hrvatskih novinara u BiH.