Od ukupno 61 skupine u koje su bili svrstani predmeti za prodaju (mogli su se kupovati samo po tim skupinama, a ne pojedinačno) kupljene su samo tri, koje su kupili rimski odvjetnici Francesco Giovanni Mogliaza i Giovanni Petrillo, u ukupnoj vrijednosti od 13 tisuća eura. Sve ostalo, ukupno procijenjeno na oko 2,5 milijuna eura, ostalo je neprodano i vjerojatno će 28. listopada biti odlučeno što će se s preostalim blagom učiniti.
Među zlatnim polugama ima vjerojatno i nekih koje su stigle iz središnje banke bivše Kraljevine Jugoslavije, pošto je Gelli bio fašističkim dužnosnikom zaduženim za prebacivanje toga blaga iz Crne Gore u Italiju. Poslije Drugog svjetskog rata Italija je vratila Titovoj Jugoslaviji zlato iz središnje banke, ali je navodno nestalo oko 20 sanduka i pretpostavljalo se da je Gelli mogao znati gdje se nalazi. Tek 1998. godine u njegovoj vili Wanda, u mjestu Arezzo, otkriveno je blagu sakriveno u vazama za cvijeće, te je zaplijenjeno kako bi bilo prodano na dražbi za pokriće dugova koje je nagomilao. Gelli, koji je bio i poduzetnik i bankar, morao je platiti velike zaostatke državnoga poreza, zatim je morao platiti dioničarima propale Ambrozijanske banke, kao i obeštećenja za uvrede sucima itd. Računalo se da će se dražbom namiriti novci za te troškove.
Na sudu u Rimu sastat će se 28. listopada odvjetnici koji predstavljaju osobe koje potražuju novac od Gellija, kao i njegovi odvjetnici, te se dogovoriti o izravnoj prodaji, bez dražbe, preostalog blaga.
Među prodanim predmetima je i zlatna poluga, najstarija među svih 179, izljevena u Rusiji poslije Oktobarske revolucije i na sebi ima pečat "CCCP 0198", oznaku SSSR-a i vjerojatno redni broj izljeva.