U nastavku suđenja, nakon ljetne stanke, s posebnim se zanimanjem očekivalo što će sud odlučiti glede zahtjeva tužiteljstva da se Milenkoviću odredi status svjedoka-suradnika. Sudsko vijeće, kojim predsjeda sudac Marko Kljajević, taj je prijedlog u ponedjeljak odbilo kao neosnovan.
Optužnica Milenkovića tereti za 12 kaznenih djela, među kojima i za sudjelovanje u ubojstvu Đinđića, kao i za neuspjeli atentat na njega kod sportske dvorane "Limes" u veljači 2003. i niz zločina koji su počinili pripadnici" zemunskog klana". Da je dobio status svjedoka-suradnika, Milenković bi bio brisan s optužnice.
Milenković je uhićen 16. srpnja 2004. u Solunu, a iz Grčke je izručen u Beograd u veljači 2005. godine.
Zamjenik specijalnog tužitelja Milan Radovanović, koji je zastupao optužnicu u slučaju ubojstva Zorana Đinđića, od četvrtka je u pritvoru zbog sumnje da je u jednom drugom procesu odao službenu tajnu.
Glasnogovornica Specijalnog suda Maja Kovačević izjavila je novinarima da uhićenje Radovanovića neće utjecati na suđenje optuženima za ubojstvo Đinđića, jer su svi zamjenici specijalnog tužitelja za organizirani kriminal ovlašteni zastupati tu optužnicu.
Srbijanski premijer Zoran Đinđić ubijen je 12. ožujka 2003. godine u dvorištu zgrade vlade u Beogradu. Prema navodima optužnice, hitac koji ga je usmrtio ispalio je zamjenik zapovjednika nekadašnje Postrojbe za specijalne operacije "Crvene beretke" Zvezdan Jovanović, a ubojstvo je organizirao prvooptuženi Milorad Ulemek Legija, bivši zapovjednik te postrojbe.
Suđenje je počelo 21. prosinca 2003.godine i privodi se kraju.
(Hina) xtman ybr