Tako bar misli idejni tvorac tog pilot projekta, Robert Leonardy, koji je svoju novu metodu podučavanja i učenja već registrirao kod Njemačkog ureda za patente. Početkom rujna, najavio je Leonardy, ta će se metoda, klasika umjesto školskog zvona, kao probni projekt početi primijenjivati u gimanziji u Saarlouisu.
Po mišljenju profesora klavira Leonardya, novi glazbeni znak za kraj školskog sata i početak odmora trebao bi pomoći da se djeca i omladina već u ranoj dobi približe klasičnoj glazbenoj kulturi. "Fascinantno je što bismo tako prvi puta mogli obuhvatiti 100 posto učenika - jer se nitko u školi ne bi mogao oglušiti o taj glazbeni znak - umjesto jedva 3 posto koliko ih inače ima dodira s klasičnom glazbom", kaže Leonardy.
Novo obilježavanje početka ili kraja školskog sata klasičnom glazbom u školama funkcionira jednostavno. "Producirali smo CD s otprilike 200 najljepših melodija klasične glazbe, svaka u trajanju od otprilike 20 sekundi - a svaka škola, ma koliko malena bila, danas već ima sustav ozvučenja spojen s kompjutorski upravljanim vremenskim prekidačem koji će automatski uključivati naš glazbeni znak", objašnjava Leonardy uvjeren da će učenici već vrlo skoro oduševljeno pjevušiti Beethovenovu 5. simfoniju ili Ravelov Bolero.