Radna skupina koja je osnovana radi utvrđivanja i uklanjanja onečišćenja danas je analizirala trenutno stanje i daljnje postupanje u vezi s onečišćenjem.
Istraživanje kakvoće mora i obojenih nakupina na obalnim stijenama obavili su djelatnici Instituta Ruđer Bošković. Pojačanim, pak, ispitivanjima županijskog Zavoda za javno zdravstvo utvrđeno je i nadalje jače onečišćenje, ali nije utvrđena značajnija povezanost utjecaja plime i oseke na količinu i kakvoću zagađenja.
Terenskim istraživanjem koje je obavio hidrogeolog prof. Božidar Biondić određena je gravitacijska zona za daljnja istraživanja jer smjerovi rasjeda ukazuju da bi lokacija nastanka ili prodora onečišćenja u podzemne tokove mogla biti u zoni sjeverozapadno od onečišćenja.
Na osnovi provedenih analiza sljedećih će dana biti obavljeno detaljno snimanje i analiza javne kanalizacijske mreže u određenoj zoni, provjerena ispravnost unutarnjih kanalizacijskih mreža pojedinih poslovnih objekata te ispitana ispravnost i redovitost pražnjenja septičkih jama stambenih objekata. Zavod za javno zdravstvo nastavit će pojačanu analizu kakvoće mora i dodatne analize nakon obilnijih padalina, stoji u priopćenju.
Na plaži kod riječkog hotela Park u naselju Pećine prije tri tjedna utvrđeno je jače i vrlo jako onečišćenje mora. Obalne stijene obojane su crveno-smeđom bojom, na plaži se osjeti intenzivan smrad, a uočeno je da onečišćena voda u more dospijeva iz triju vrulja.
Na plaži je zabranjeno kupanje, a kupačima se i nadalje preporuča da se suzdrže od kupanja na širem području kupališta.
Nakon što je utvrđeno onečišćenje plaže, u riječkoj gradskoj upravi osnovana je radna skupina za otklanjanje zagađenja čiji su članovi zaključili da onečišćenje ne ugrožava izvore pitke vode, da analize ne ukazuju da je izvor onečišćenja u sustavu javne odvodnje, ali da treba nastaviti ispitivanja kanalizacijske mreže.