"Važno je da su predsjednici LS-a i HSLS-a osigurali visok stupanj svijesti i odgovornosti za budućnost liberalne opcije u Hrvatskoj", rekao je Kramarić na konferenciji za novinare.
Zauzeo se da se čelnici tih dviju liberalnih stranaka što prije nađu, po mogućnosti već u rujnu, radi ujedinjenja, čime bi se, kako drži, zapravo onemogućila bipolarizacija hrvatske političke scene.
Kramarić je oštro osudio izjavu Radimira Čačića koji tvrdi da je "Sabor nevažan te da u njemu sjede politički ovisni i društveni paraziti". "Ako kandidat za budućeg hrvatskog premijera govori na takav način o Hrvatskom saboru, onda se doista moramo upitati kakva nam se to sudbina parlamentarizma sprema. Očito je da se radi o elementarnom nepoznavanju funkcioniranja parlamenata", ocijenio je Kramarić.
On je odbacio i izjavu srbijanskog predsjednika Borisa Tadića, koji je pozvao hrvatske vlasti da osude zločine počinjene nad Srbima u Oluji kao što je on osudio zločine u Srebrenici, jer smatra da se "ne može staviti znak jednakosti između Oluje i Srebrenice".
Govoreći o "osječkom slučaju", Kramarić je rekao da je u tom razdoblju kao osječki gradonačelnik bio zapravo predstavnik civilne vlasti koja je unatoč svemu funkcionirala.
Rekao je da se njegova politika sastojala u tome da je građane pozivao da ne čine ništa čega bi se nakon rata mogli stidjeti, da ne postoji kolektivna krivnja te da nitko ne smije preuzeti ulogu institucije i sustava policije i sudstva.
"Kad god bi do mene dolazile neke spoznaje o ubojstvima, o tome bih obavijestio državni politički vrh, od predsjednika države do Vlade tražeći od njih da nešto poduzmu. Kao gradonačelnik nisam mogao samostalno ništa poduzeti", ustvrdio je Kramarić.