Do podneva je tako dolar oslabio nekih 0,3 posto prema euru, kojim se trguje po 1,2095 dolara. Oslabio je i 0,4 posto prema jenu, na 112,3 jena. Istodobno, u odnosu na britansku funtu spustio se 0,5 posto, pa se funtom trguje po 1,753 dolara. Za toliko je pojeftinio i u odnosu na švicarsku valutu, i stoji 1,29 franaka.
Ekonomisti predviđaju da će za petak najavljen podatak o američkom bruto domaćem proizvodu u drugom ovogodišnjem tromjesečju dosegnuti stopu rasta od 3,4 posto, koja je nešto niža nego u prethodnom razdoblju kada je dosegnuo 3,8 posto, no još uvijek snažna.
"Tržište je pomalo bez inicijative prije podatka o rastu BDP-a, a trgovina se odvija u uskom ljetnom rasponu. Ne bih bio iznenađen da američki gospodarski rast dosegne 3,7 do 3,8 posto a možda bude naviše revidirana i stopa rasta u prvom tromjesečju. Ako se dogodi takav scenarij, dolar će do kraja dana ojačati", ocijenio je Jeremy Strech, valutni strateg pri Rabobanku.
Tržišni sudionici fokusirani su na američki BDP, pa je tržište uglavnom zanemarilo dobre gospodarske pokazatelje Japana. Japanska industrijska proizvodnja porasla je u lipnju na mjesečnoj razini 1,5 posto, dok je nezaposlenost smanjena a osobna potrošnja povećana.