Većina inozemnih ulaganja, u vrijednosti 1,08 milijardi slovačkih kruna, otišla je u poslovni sektor, a 23 milijuna kruna u bankarski sektor. Najveći investitori u tom razdoblju bile su kompanije iz Velike Britanije i Austrije koje su uložile 538 odnosno 438 milijuna slovačkih kruna. Češka je uložila u Slovačku 437 milijuna, a Njemačka 400 milijuna slovačkih kruna.
U prva tri mjeseca 56 posto investicija uloženo je u industrijsku proizvodnju. Prema regijama najviše je uloženo u Bratislavu i to 38 posto.
Inozemna ulaganja u Slovačku kumulativno iznose 390,6 milijardi slovačkih kruna, od čega 323,9 milijardi u poslovni sektor a 66,7 milijardi u bankarski sektor. Investicije, uglavnom u industrijsku proizvodnju, došle su iz Nizozemske, Njemačke, Austrije i Italije.
Slovačke tvrtke pretežno su ulagale u aktivnosti vezane za nekretnine ili najam u Belgiji, Srbiji i Crnoj Gori, te Češkoj. Ukupne slovačke inozemne investicije iznosile su 19,8 milijardi kruna.
U razdoblju od 2000. do danas Slovačka je privukla tri puta više investicija po glavi stanovnika od Mađarske ili Poljske, te drži korak s Češkom, pokazuje istraživanje koje je provela ING Bank.
Iako je Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj objavila da je Češka prošle godine privukla četiri puta više investicija nego Slovačka, ekonomski analitičari ističu da u skladu s praksom MMF-a investicije također uključuju financije koje još nisu stigle u zemlju iz inozemstva.