Predsjednik drniškog ogranka Matice hrvatske Davor Gaurina istaknuo je da je ta knjiga dnevnik privatnih zapisa koji ne moraju podrazumijevati objektivnost, no da su bilješke svakako vrijedan spomen jednoga povijesnog razdoblja grada Drniša.
O Adžijinoj važnosti za razumijevanje i očuvanje drniške povijesti govorio je Petar Škaraica, Adžijin znanac, na čiji je poticaj knjiga i tiskana, a lektorica prof. Robertina Hrstić je istaknula da je tekst ostavljen u izvornu obliku kako bi sačuvao autentičnost.
Tekst je pun talijanizama, srbizama i riječi iz obična govora, koji svjedoče o samu autoru, njegovu obrazovanju, novinama koje je čitao i ponekad političkoj struji kojoj je pripadao, kazala je lektorica Hrstić.
Taj projekt, vrijedan 30.000 kuna, potpomogli su mnogi svojim novčanim potporama, među ostalim grad Drniš, Šibensko-kninska županija, Narodna knjižnica u Drnišu i NP "Krka".
U Gradskom muzeju istodobno je otvorena izložba "Biljezi hrvatske državnosti", grafička mapa u 33 lista, koja prikazuje pregled hrvatske povijesti od pokrštenja Hrvata i Višeslavove krstionice do odvajanja od Jugoslavije.