FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

Ne očekuje se povećani odljev uslužnih poslova u siromašnije zemlje

Autor: ;mpuk;
LONDON, 16. lipnja 2005. (Hina) - Povećani outsourcing uslužnih poslovaiz bogatih država vjerojatno će biti ograničen jer tek jedan od sedamradnika u državama s niskim troškovima rada ima vještine potrebne zarad u multinacionalnim kompanijama, pokazala je studija konzultantskekuće McKinsey koju je objavio Financial Times.
LONDON, 16. lipnja 2005. (Hina) - Povećani outsourcing uslužnih poslova iz bogatih država vjerojatno će biti ograničen jer tek jedan od sedam radnika u državama s niskim troškovima rada ima vještine potrebne za rad u multinacionalnim kompanijama, pokazala je studija konzultantske kuće McKinsey koju je objavio Financial Times.

"Zapošljavanje u inozemstvu u sektoru usluga postupno će rasti i neće odjednom imati utjecaja na ukupno tržište rada u razvijenim zemljama", stoji u izvješću McKinsey Global Institutea, istraživačke podružnice te konzultantske tvrtke.

Nadalje, ističe se da će taj trend imati mali utjecaj na plaće u bogatim zemljama, tako da offshoring (premještanje poslova u inozemstvo) neće pripomoći smanjivanju inflacije u tim državama.

McKinseyevo izvješće prvo je koje je iznijelo pouzdanu procjenu o tome koliko bi se poslova iz uslužnog sektora moglo preseliti iz bogatih u siromašne zemlje. Ta tvrtka procjenjuje da bi broj takvih radnih mjesta mogao dosegnuti 160 milijuna do 2008. ili 11 posto od ukupno 1,46 milijardi procijenjenih radnih mjesta u uslužnome sektoru u svijetu.

Tvrtka je istraživanje provela putem intervjua 83 menadžera za upravljanje ljudskim kapitalom koji rade u multinacionalnim kompanijama. Ono je pokazalo i da je vjerojatno da čak 87 posto radnika iz zemalja u razvoju unatoč odgovarajućem akademskom obrazovanju bude odbijeno na temelju drugih razloga. Glavni su slabo poznavanje jezika, kulturološke razlike i niska kvaliteta obrazovnog sustava u tim zemljama.

(Hina) xsbo yvmo

An unhandled error has occurred. Reload 🗙