Predsjednik Uprave Goran Kramarić kazao je na konferenciji za novinare kako je takav pristup tržištu doveo do toga da Meggle-Osijek ima dovoljno sirovine za proizvodnju i nema nikakve potrebe za uvozom mlijeka. Time je opovrgnuo nagađanja da tvrtka uvozi mlijeko iz Srbije i Crne Gore te Bosne i Hercegovine, dodavši kako ga zapravo izvozi na ta tržišta.
S obzirom da su se kod nekih proizvođača pojavile poteškoće s kvalitetom isporučenog mlijeka, uslijed povećane količine mikroorganizama ili drugih nedopuštenih sastojaka, Kramarić je podsjetio da u Hrvatskoj 60 posto otkupljenog mlijeka spada u ekstra i prvu klasu.
Proizvođači čije mlijeko ne odgovara standardima isporučuju manje od 10 posto otkupljenih količina mlijeka te apeliram na proizvođače da ne vrše pritisak za otkup mlijeka one kakvoće kojeg ne bi ponudili ni vlastitoj obitelji, rekao je Kramarić dodavši da mljekara ne može otkupljivati mlijeko iz kojeg ne može napraviti kvalitetne proizvode.
Zamoljen za komentar tvrdnji nekih proizvođača da za lošiju kvalitetu mlijeka odgovornost snosi i Meggle zbog, kako su rekli, neodgovarajućih uvjeta prijevoza mlijeka, Kramarić je odgovorio kako je tvrtka "pod stalnim veterinarsko-sanitarnim nadzorom".
Potpredsjednik Udruge proizvođača mlijeka Osječko-baranjske županije Zdenko Brataljenović najavio je u Đakovu da će u četvrtak, 9. lipnja, s početkom u 11 sati, biti održan mirni prosvjed proizvođača pred osječkim Meggleom. Mljekari prosvjedom od Megglea, kaže, zahtijevaju otkup mlijeka 2. i 3. klase, kao i njegov otkup od proizvođača u najudaljenijim selima.
Najavio je i mirni prosvjed mljekara u ponedjeljak pred Ministarstvom poljoprivrede u Zagrebu.
(Hina) xivuc/xszup ydb