Tom prigodom vođeni su razgovori između peteročlane kineske delegacije i Hrvatskog olimpijskog odbora na čelu s predsjednikom Zlatkom Matešom gdje je međusobna suradnja dvaju olimpijskih odbora, temeljena na ugovoru o suradnji potpisanom prije dvije godine, ocijenjena izvrsno. Konkretnije se razgovaralo o razmjeni stručnjaka u pojedinim sportovima, pa je tako dogovorena razmjena hrvatskih stručnjaka u vaterpolu i rukometu te s kineske strane u stolnom tenisu i skokovima u vodu što bi predstavljalo početak programa razmjene trenera.
"Imamo doista izvrsnu suradnju sa Hrvatskim olimpijskim odborom, a ta suradnja se sigurno neće zaustaviti na razmjeni trenera i stručnjaka. U predsjedniku Mateši i čelništvu Hrvatskog olimpijskog odbora, ali i hrvatske države, pronašli smo prijatelje i naša suradnja će biti primjer za sve ostale države i sportske asocijacije", kazao je Zhijian.
Li Zhijian je izrazio želju i nadu da se hrvatskim olimpijcima prilikom boravka na Olimpijskim igrama u Pekingu osiguraju najbolji mogući uvjeti za postizanje vrhunskih rezultata, a Kineski olimpijski odbor će podržati što brojniji nastup hrvatskih sportaša i ekipa na pripremnim sportskim natjecanjima.
Visoko kinesko izaslanstvo posjetilo je tijekom boravka u Hrvatskoj Brijune, a srijedu ujutro su obišli središte Zagreba, impresionirani čistoćom hrvatske metropole i ljubaznošću Zagrepčana.
Uz Li Zhijiana, u kineskom izaslanstvu bili su izvršni direktor Svekineske sportske federacije (GAS) Liu Yuanfu, te regionalni direktori GAS-a Wang Xiaolin, Liang Chun i Chen Chong.