"Njihove su bebe bile vrlo slatke, pa su čak i bebe dinosaura mesoždera u svoje majke gledale velikim okruglim okicama", tvrdi Oliver Rauhut s bavarskog fakulteta za paleontologiju i geologiju.
Ta se spoznaja temelji na proučavanju fosila lubanja embrija dinosaura iz porodice alosaura, pronađenih na lokalitetu u današnjem Portugalu.
Radi se o gnijezdima alosaura iz razdoblja jure u kojima su znanstvenici pronašli preko 100 jaja. Fosili lubanja embrija imaju sve karakteristike "slatkih malih beba" koje se pripisuju potomcima toplokrvnih životinja koje, što se tiče hrane i zaštite, potpuno ovise o svojim brižnim roditeljima. Lubanje su im u odnosu na tijelo bile velike, a očne duplje daju naslutiti da su imale otvoren, molećiv pogled. Čini se da su ženke alosaura požrtvovno čuvale svoja jaja i bebače, poput današnjih koka koje brinu o svojim pilićima, ili krokodila koji liježu 60 do 80 jaja. Krokodili liježu veliki broj jaja jer su njihovi mladi vrlo ranjivi, i mnoga jaja bivaju pojedena. Majke krokodili ih stoga nastoje što brižljivije čuvati, a i nakon što se izlegu, majke ih drže na okupu u svojevrsnim jaslama.
Do sada se, naime, vjerovalo, da su ženke dinosauri napuštale svoja legla nakon što su snijele jaja, kao što to danas čini većina reptila i vodozemaca, no veliki broj jaja nam govori da ih je puno stradavalo u prvoj godine te je stoga mladunce trebalo što bolje čuvati.
Rauhut je jedan od vodećih znanstvenika na području prenatalnih dinosaura. Nedavno je u Patagoniji otkrio iznimnio bogato nalazište fosila dinosaura, što je bacilo novo svijetlo na razdoblje srednje jure.