Izložba je otvorena do 29. lipnja.
Autorice te izložbe "postavile su si nadasve vrijednu, ali i vrlo opsežnu zadaću - istraživanje zagrebačke moderne arhitekture, vrlo složenog i još nedovoljno istraženog područja naše novije kulture", rekao je otvarajući izložbu arhitekt Tomislav Premerl.
Limani i Žanko istraživale su Bosansku ulicu i vile koje su ostvarili arhitekti Aleksandar Freudenreich (Zagreb 1892. - Zagreb 1974.) i Pavao Deutsch (Zagreb 1897. - Zagreb 1948.).
Privatne vile u Bosanskoj ulici, među kojima su i njihove vlastite u kojima su stanovali, velikim su dijelom njihovo djelo, rekao je Tomislav Premrl.
Zanimljivim je ocijenio da su dvojica arhitekata u Bosanskoj ulici u nekoliko godina ostvarili deset projekata, što umnogome rasvjetljava i društveno i urbanističko ozračje 20-tih godina 20. stoljeća.
Načinili su i nekoliko projekata koji nisu izvedeni pa ih možemo nazvati graditeljima Bosanske ulice, rekao je Premrl, ističući da je ta ulica u stvaralaštvu Freudenreicha i Deutscha vrlo zanimljiva, što nam autorice pokazuju i izložbom jer će takva analiza arhitekture otvoriti i nova pitanja, ključna za povijest i razvoj hrvatske moderne.
Autorice izložbe su Bosansku ulicu pokazale kao cjelovito zaokruženi opus u bogatom stvaralaštvu dvojice arhitekata, što je važno za njihovo stvaralaštvo, a i doprinos historiografiji hrvatske moderne arhitekture.
Arhitekti Freudenreich i Deutsch udružili su se kao već poznati autori godine 1923. i zajedno su radili do 1940., a ostvarili su mnoga važna i velika zdanja te postigli znatan uspjeh na arhitektonskim natječajima.
U katalogu izložbe, kojemu je recenzent Tomislav Premerl, autorice su zabilježile bogate životopise zagrebačkih arhitekata Aleksandra Freudenreicha i Pavla Deutscha, koji su ostvarili vrijedna arhitektonska ostvarenja u Zagrebu i diljem Hrvatske .