Tradicionalni susret pravnika u gospodarstvu traje do 20. svibnja, a okupio je više od 100 pravnika.
U izlaganju o reformi hrvatskog prava i njegovoj prilagodbi europskom pravu Barbić je ocijenio kako je to zapravo modernizacija prava. Podsjetio je na brojne reforme u prošlih 80 godina, naročito nakon 1945. kada su velike reforme učinjene u području prava kojim se uređuje gospodarstvo i odnosi u njemu.
Stanje hrvatskog prava početkom devedesetih godina prošlog stoljeća Barbić označava početnim u reformiranju i ističe da je prva faza promjena obavljena u prvom desetljeću samostalne države.
On smatra da je pravo izmijenjeno u opsegu koji je omogućavao djelovanje gospodarstva u izmjenjenim društveno-političkim uvjetima, ali ne i u mjeri koja bi zadovoljila potrebe suvremenoga gospodarstva i trendova u europskim zemljama.
Analizirajući stanje u hrvatskom pravu danas - u zakonodavstvu, sudstvu, upravi i pravničkoj struci, zaključio je da ono nije zadovoljavajuće ni u jednom od tih dijelova. Stoga predlaže da se, među ostalim, općim angažiranjem pravničke struke postigne da se hrvatsko pravo primjenjuje na razini kakva bi trebala biti u zemlji od koje se očekuje da ostvaruje vladavinu prava.
Prvoga dana susreta razmatraju se teme o reformi hrvatskog prava, parničnim troškovima, koncesijama i bankarskim računima, a bit će iznesen i prijedlog Izjave o položaju pravnika u gospodarstvu koja bi trebala poduprijeti nastojanja da Hrvatska postane zemlja vladavine prava.
Drugog dana skupa predviđena su izlaganja o novom Zakonu o obveznim odnosima, a posljednjeg dana o radnim odnosima u praksi Ustavnog suda i prenošenju Ugovora o radu.