Svjedoci procjenjuju da bi ukupan broj mrtvih u nemirima mogao biti i pet stotina. Većina tijela odvezena je u subotu na nepoznatu lokaciju. Središte Andizhana, gdje je vojska otvorila vatru kako bi suzbila masovne prosvjede i dalje je u potpunosti zatvoreno, kažu izvješća.
Na internet stranicama se kaže da su tijela pokopana u gradu, no razmjeri nasilja još uvijek nisu poznati. U školi u Andizhanu nalazi se oko 500 tijela, izjavila je jedna liječnica potvrdujući tako navode o svjedoka o stotinama ubijenih. Svjedoci sukoba u petak izjavili su da je u sukobu poginulo 200 do 300 osoba, a izvješće liječnice još je povećalo tu brojku. Liječnica je također u telefonskom razgovoru za agenciju Associated Press izjavila da vjeruje da je sukobima u petak ranjeno oko 2000 ljudi, no nije poznato kako je došla do te procjene.
U Karassuu, na granici s Kirgistanom, drugom gradu u kojem je došlo do prosvjeda, policija je uspjela zadržati nadzor bez uporabe sile. Granica kod Karassua ponovno je otvorena u nedjelju ujutro. Stanje je i dalje složeno a strani novinari nemaju pristup kriznim područjima.
Tisuće prestrašenih Uzbeka, pokušavajući pobjeći u Kirgistan, u subotu je napalo graničnu policiju i zapalilo zgradu državne uprave. Vlasti u Kirgistanu su u nedjelju objavile da je na jugu te države otvoren izbjeglički logor u kojem je smješteno oko 600 izbjeglica iz Uzbekistana.
U jednom izvješću agencije Interfax, koje nije i potvrđeno iz službenih izvora, kaže se da je tijekom noći do nedjelje ujutro došlo do nemira u nekoliko izoliranih gradova u regiji doline Fergana u kojoj se nalaze i Andizhan i Karassu. Uzbekistansko ministarstvo unutarnjih poslova priopćilo je da je stanje u Andizhanu i Karassuu bilo stabilno.
Predsjednik Uzbekistana Islam Karimov optužio je islamske ekstremiste za nemire koje je pokrenuo kontroverzni sudski proces protiv 23 poslovna čovjeka koje se optužuje da su članovi jedne islamske organizacije.