Nastao je od materijala koji su snimili pripadnici srpskih i arapskih vojnih postrojba i nastavak je dokumentarnoga serijala "Dođite da ih prepoznamo", koji je počeo filmom "Amarcord 1991.-2001." i "Komšije 1".
Film "Komšije 2" prikazuje na koji je način Jugoslavenska narodna armija (JNA) naoružavala srpske pobunjenike, a ustrojstvo njihove pobune dokumentira na primjeru Gorskoga kotara.
Zapovjednik 21. korpusa srpske pobunjeničke vojske Čedomir Bulat i jedan od glavnih organizatora lokalnih četničkih jedinica Dušan Zlokosa na snimljenim materijalima opisuju pokušaj srpske okupacije Gorskoga kotara.
U filmu se nižu slike okupacije Slunja i Cetingrada koje su zabilježili srpski videoamateri, a područje Banovine zastupljeno je prikazima razaranja Topuskoga, dok se na zapisima iz Gline očituje opća potpora srpskoga stanovništva Jugoslavenskoj armiji, rekao je u uvodu filma Pavle Vranjican.
Vidi se kako u napadima na hrvatska mjesta sudjeluju muškarci srednje dobi, kazao je Vranjican dodavši kako na terenu s lakim naoružanjem nastupaju i neuniformirane osobe i starci.
U filmu je također prikazana i pregažena izbjeglička kolona srpskih civila koju su pregazili srpski tenkovi bježeći u BiH pred Hrvatskom vojskom tijekom vojnoredarstvenoga pothvata Oluja u kolovozu 1995.
Redatelj je iz bosanskoga rata u film uvrstio snimke arapskoga mudžahedina koje pokazuju napad postrojbe El Mudžahid na položaj Brdo i selo Bobaši kod Viteza u središnjoj Bosni. Na slikama se vidi kako pripadnici te postrojbe ubijaju zarobljene i ranjene pripadnike Hrvatskoga vijeća obrane (HVO-a).
Film "Komšije 2" sadržajno je i kronološki povezan s dosad realiziranim nastavcima serijala, ali u novom dokumentarcu nema spikerskoga komentara ni dodatnih podataka ili objašnjenja. Traje sat i dvadesetpet minuta, a završen je u Zagrebu ove godine u nezavisnoj produkciji.
Stručni suradnik redatelju Pavlu Vranjicanu na filmu "Komšije 2" bio je Ivica Pandža - Orkan.