Nezadovoljstvo tom odlukom jučer je iskazala i predsjednica Centra za zaštitu ljudskih prava zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja i civila - APEL Zdenka Farkaš.
Ogorčeni smo najavama Gradskog poglavarstva o preseljenju tog simbola hrvatske boli kako bi se ugodnije osjećali oni koji tuda prolaze, jer "Zid boli" prenosi svoju nijemu poruku onima koji je trebaju vidjeti, ističe se u priopćenju HVIDR-e.
"Glas hrvatske žrtve" Spomenik - Zid boli na Selskoj cesti jedini je autentični spomenik Domovinskog rata, nastao 1993. kao vapaj obitelji za svojim najmilijima, kao zahtjev da se zaustavi agresija i kao znak prosvjeda međunarodnoj zajednici koja je u vrijeme najveće agresije mirno gledala kako se ubijaju ljudi i razara Lijepa Naša, navodi se u priopćenju.
Činjenica je da nema razloga za njegovo premještanje jer još ima puno nestalih branitelja i obitelji koje tragaju za posmrtnim ostatcima svojih najmilijih, ističe se u priopćenju i dodaje da je sramotno da je od početka rata prošlo toliko godina, a još ni jedan trg u glavnom hrvatskom gradu nije posvećen hrvatskim braniteljima i Domovinskom ratu.
HVIDR-a stoga traži povlačenje odluke o premještanju toga spomenika Domovinskom ratu dok god postoje razlozi za njegovo postojanje, sve dok ne budu poznate sudbine svih zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja, dok svi posmrtni ostatci poginulih ne budu predani obiteljima i dok se svi prognani i nestali ne vrate svojim kućama, stoji u današnjem priopćenju koje je potpisao predsjednik HVIDR-e Josip Đakić.