Natječaj nije korektan, jer preferira poznate proizvođače i izvođače i zastarjelu tehnologiju, kakva se u nas ugrađivala još prije sedam godina, pa je nije moguće nadograditi. Njime se unaprijed određuje opremu jednog jedinog europskog proizvođača i hrvatskog izvođača radova, jer tvrtka koja polaže kabel mora imati američke certifikate. Tako se potencira daljnje tehnološko zaostajanje domaćeg gospodarstva, jer nije otvoren domaćim tvrtkama, upozorava Holjevac u priopćenju.
Podsjetila je da je još 9. travnja predstavila svoj projekt Digitalni grad, koji je temelj razvoja grada, novih multimedijskih tehnologija i usluga te razvoja "domaće pameti". Napomenula je da je njegov sastavni dio i umrežavanje gradske uprave, što je preduvjet da građani dobiju informacije i najmodernije usluge.
Grad je natječaj raspisao 26. travnja, a rok predaje ponuda je iznimno kratkih 15 dana, jer je otvaranja ponuda 13. svibnja, dan prije kraja kampanje. Time ne samo da se determinira rad buduće gradske uprave, nego i sam tekst natječaja odiše nepoznavanjem struke i najmodernije optičke tehnike i nekorektan je, jer mu nedostaju i neki osnovni dijelovi poput studije izvedivosti, drži Holjevac.
Postavila je i pitanje Bandiću jesu li ga u povezivanju Gradske uprave "modernom" tehnologijom starom od sedam do 10 godina savjetovale europske kolege, budući se hvalio da se u radu koristi i najmodernijim iskustvima Beča i Muenchena.