Prema istom izvoru, razgovaralo se o ulozi parlamenata u pregovaračkom procesu s Europskom unijom, važnosti pravodobnih i potpunih obavijesti koje izvršna vlast šalje u parlament u svim fazama pregovaračkoga procesa te o potrebi rasprave u parlamentu o svim pitanjima važnim za tijek pregovaranja.
Khol osobito drži značajnim određivanje središnjih točaka na kojima treba postići općedruštveni konsenzus i na kojima zatim treba posebno inzistirati u pregovorima. Rekao je da je Austrija slijedila danski model u kojem je vlada parlamentu dužna podastrijeti sve informacije, dodaje se u priopćenju.
Nakon ulaska u EU, Austrija je ustavnim promjenama normirala pravo suodlučivanja parlamenta, te se o svim zakonskim prijedlozima koji stižu iz Europske unije parlament mora očitovati, pojasnio je Kohl.
Tadić je govorio o potpori hrvatske javnosti europskim integracijama, koja je, prema najnovijim podacima ponovo viša od 50 posto. Naime, potpora hrvatske javnosti ulasku zemlje u EU je znatno pala uslijed odgode pregovora, kazao je Tadić svojim gostima.
Voditelj izaslanstva Hrvatsko-austrijske skupine prijateljstva u Hrvatskom saboru, Nikola Mak, osvrnuo se na položaj nacionalnih manjina u Hrvatskoj, rekavši da je to pitanje dobro riješeno nizom zakona, s naglaskom da se u svakodnevnom životu prava nacionalnih manjina i primjenjuju, stoji u priopćenju.