Na izložbu "U carstvu podzemnog zmaja" otpremljene su četiri čovječje ribice koje su hrvatski biospeleolozi za tu priliku uzeli iz krškog podzemlja Gorskog kotara. Čovječje ribice otpremljene su zrakoplovom s domaćom vodom i dodatnom količinom kisika, dan nakon što su ih speleoronioci Branko Jalžić iz Zagreba i Igor Cvitanović iz Karlovca uzeli iz matične špilje Stajničke jaruge kod Jezerana.
Izložba je proizvod Hrvatskog prirodoslovnog muzeja, otvorena je u Morskom muzeju i akvariju grada Hekinana, a njezini autori su dr. Nikola Tvrtković i Draško Holcer.
Izložba "Voda kao izvor života antičke Pule" Arheološkog muzeja Istre iz Pule i Međunarodnog istraživačkog centra za arheologiju Brijuni-Medulin Sveučilišta u Zagrebu sa sjedištem u Puli otvorena je u prostoru Kulturnog centra Hekinana. Njezini su autori direktorica Međunarodnog istraživačkog centra za arheologiju Brijuni-Medulin dr. Vesna Girardi-Jurkić i viša kustosica Arheološkog muzeja Istre Kristina Džin.
Na izložbi "U carstvu podzemnog zmaja" predstavljena je zbirka "Zmajeve bebe", kako su ju autori popularno nazvali. Zbirka sadrži četrdesetak autentičnih i rijetkih predmeta koji su proizvod dinarskog krša, a koji su izloženi u škrinjama Etnografskog muzeja u Zagrebu. U njima su kalcitni kristali, razni oblici siga, lubanja fosilnog špiljskog medvjeda, oruđe i oružje pračovjeka, kao i kalcificirani otisak stope pračovjeka iz Špilje za Gromačkom vlakom kod Dubrovnika.
Tu su i multimedijski radovi koji prikazuju podzemnu faunu dinarskog krša, koja je tu najbogatija u svijetu, rekao je Hini Nikola Tvrtković. U radu su sudjelovali brojni hrvatski autori te autori iz Slovenije i Bosne i Hercegovine.