Naime, 24. ožujka istječe rok za podnošenje ponuda za kupnju oko 88 posto vlasničkog udjela države u tom bivšem prvokategorniku opterećenu zajmom od četiri milijuna eura, naplata kojeg dospijeva u lipnju, i dugovima od oko sedam milijuna eura. Država za većinski paket dionica traži najmanje 57 milijuna kuna, a mogući bi kupac morao uložiti još 51,8 milijuna kuna i zadržati 101 radnika najmanje godinu dana. To je treći pokušaj prodaje tog 42 godine stara hotela uništena u tijeku Domovinskog rata smještajem izbjeglica i prognanika.
Gubitci hotela nastali su od 1991. do 1997. zbog razlike između troškova boravka prognanika i cijene koju je država plaćala za njihov smještaj.
Trenutačni prihodi iz poslovanja nisu dostatni za podmirenje dospjelih obroka zajma uzeta za plaćanje tekućih troškova i plaća zaposlenika te za djelomičnu obnovu jer hotel u stanju u kakvu je bio kad su ga napustili izbjeglice i prognanici, nije mogao primati goste.
Hotel "Marjan", simbol splitskog turizma, danas je tek tužan podsjetnik na prošlo turističko vrijeme, čiji je neboder proglašen graditeljskim čudom, u kojemu je glavnina soba zbog narušene stabilnosti već godinama izvan uporabe. Malobrojni gosti odsjedaju u krilima glavne zgrade.