Osim Vrkića i Gudića za to drugo kažnjivo djelo, za koje je Županijsko državno odvjetništvo podnijelo zahtjev za istragom, osumnjičeni su i Anđelko Botić, Tomislav Duić i Emilijo Bungur, od kojih je samo Botić u pritvoru, dok su ostala dvojica u bijegu. Osumnjičenici su pred istražnim sucem zanijekali optužbe te izjavili kako nemaju nikakva saznanja o djelima koja im se stavljaju na teret, t.j. da su na okrutan i podmukao način dovodili, držali i zlostavljali ratne zarobljenike, pripadnike paravojnih formacija i tzv. JNA.
Kad sutra ispita i trećeg dostupnog osumnjičenika, istražni će sudac odlučiti hoće li prihvatiti zahtjev Državnog odvjetništva i pokrenuti istragu ili će ga odbaciti kao neutemeljen. Županijsko državno odvjetništvo sumnjiči ih za kažnjiva djela protiv čovječnosti i međunarodnog prava te za ratni zločin protiv ratnih zarobljenika u vojno-istražnom centru Lori od ožujka do kolovoza 1992.
Pravosuđu su nedostupni i Josip Bikić i Miljenko Bajić, no oni, kao ni pritvoreni Davor Banić, nisu obuhvaćeni novim istražnim zahtjevom.
Osmorica bivših pripadnika 73. bojne Vojne policije već su optužena za kažnjivo djelo ratnog zločina protiv civila u Lori, no odvjetništvo smatra kako postoji i osnovana sumnja da su petorica od njih počinila i zločine protiv ratnih zarobljenika.
Državno je odvjetništvo istražni zahtjev podnijelo na temelju izjava koje su navodni oštećenici iz SiCG i BIH, negdašnji zatvorenici u Lori, pripadnici paravojnih formacija i tzv. JNA, dali pri prijašnjoj istrazi koja se vodila protiv optuženika.