Odgovorio mu je župan Stjepan Kožić (HSS) rekavši da se županija ne može odreći tog sporazuma jer ga 2001. nije ni prihvatila.
Kožić je objasnio da se Skupština zagrebačke županije u svom Zaključku iz 2001. opredjelila za sporazumno rješavanje pitanja granica između Republike Hrvatske i Republike Slovenije. "Iskazujemo potporu nastojanju Vlade Republike Hrvatske da se sporazumno riješe i sva ostala neriješena pitanja u odnosima Republike Slovenije i Republike Hrvatske", stoji u tadašnjem Zaključku Skupštine, citirao je Kožić i dodao kako mu se čini da je taj zaključak i danas dobar.
Inače, u preambuli tog zaključka stoji da se donosi "na temelju županijskog Statuta i povodom rasprave o promjenama međudržavne granice na području Zagrebačke županije iz parafiranog Ugovora između Vlade Republike Hrvatske i i Republike Slovenije".
Nakon aktualnog sata župan Kožić je izvjestio da od 1. ožujka stanovnici Kravarskog i Orla više neće plaćati skuplje mjesečne radničke karte do Velike Gorice i Zagreba od stanovnika Pokupskog jer će se te cijene za sva mjesta izjednačiti na 400 kuna do Velike Gorice i 600 kuna do Zagreba.
Kožić je izvijestio i kako se radi na realizaciji tarifne unije, koja bi stanovnicima svih područja županije omogućila da do Zagreba stignu jednom kartom koristeći različita prijevozna sredstva.
Župan je rekao i kako im Ministartsvo financija duguje oko četiri milijuna kuna za prijevoz učenika i materijalne troškove škola, što su morali podmiriti iz sredstava Županije.
Rudolf Vujević (HDZ) rekao je da je bivši velikogorički gradonačelnik Zoran Pišel, vlasnik tvrtke "Živa priroda" dobio koncesiju da u znanstvene svrhe uzgaja rakove i kalifornijske ribice, ali od znanstvenih istraživanja nema ništa, ali zato, rekao je, ima od iskapanja najkvalitetnijeg šljunka u Europi i stvaranja novih "ekoloških bombi". Pišel na tome godišnje zaradi pet milijuna kuna, a u proračun Velike Gorice uplaćuje tri i pol tisuće kuna.
Vujević je naveo i problem što četiri koncesionara za šljunak i jedan za iskapanje gline u Velikoj Gorici ne prijavljuju stvarna iskapanja i ne saniraju šljunčare pa tako stvaraju "ekološke bombe". Svi ti koncesionari u proračun Velike Gorice godišnje uplate 70.000 kuna, što je tek mrvica od njihove stvarne zarade, rekao je Vujević napominjući kako se radi i o poljoprivrednom zemljištu.